Etiketler

 

E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret nedir? İnternet ortamında insanların belirli sistemler üzerinde gerçek veya sanal ürünleri para karşılığında satın alması işlemidir. Şu demek oluyor ki e-ticareti tanımlayalacak olursak e-ticarete, ticaretin elektronik versiyonudur diyebiliriz.

Elektronik ticaret veya “E-ticaret” anlam olarak genellikle web üzerinde mal ve/yada hizmet satın alma hareketi olarak tanımlanmaktadır. Özellikle günümüzün sıcak mevzusu olarak her web sitesi üzerinde sanal mağazalar veya sanal alışveriş merkezleri görmek mümkündür. Eticaret, ürün ve hizmet satın alma/satma faaliyetinin bilgisayar ağları yoluyla gerçekleştirilmesinin yanı sıra; sunulan ürün için talep yaratmak (pazarlama), müşteri desteği vermek (satışın tüm evrelerinde), ticari kurumlar ile müşterileri arasındaki ticari ve lojistik mesajşimi yine küresel bilgisayar ağları yöntemiyle sağlamaktır. Bunun yanında firmanın yönetimini kolaylaştırıcı sistemlerdir. Peki bir eticaret sistemi size neler kazandırabilir ? Bir çok tüketici aklınıza gelebilecek bir çok ürünü yada hizmeti internet aracılığı ile inceler ve azımsanmayacak bir kısmıda internet üzerinden satın alır.

Maksimum Web olarak kuruluşumuzdan beri sizlere web tasarım, web yazılım, e-ticaret, pazaryeri hizmetlerini profesyonelce sunan en iyi web tasarım ajanslarından birisiyiz.