Etiketler

 

Facebook Üzerinden Satış Yapmak

Facebook Üzerinden Satış Yapmak

Dünyada en çok sayıda kullanıcısı olan sosyal medya platformu olan Facebook, 2 Milyarı geçen kullanıcısı ile tıpkı Instagram gibi satış yapmak için ideal bir platform. Facebook üzerinden satış yapabilmek için tıpkı Instagram’daki benzer biçimde bir ticari hesaba sahip olmanız gerekiyor. Yine Instagram’da olduğu gibi Facebook üzerinden de meydana getirdiğinız her satış için vergi ödeyeceğinizi bilmenizde fayda var.

Dükkan açmayı düşünmeyenlerin ve kiraymış giderlermiş diye düşünmek isteyenlerin son zamanlardaki tek adresi Facebook. O kadar ekonomik bir dükkan ki Facebook üzerinden satış yapmak dükkanı olanların bile tercihi haline geldi.

Hesap oluşturma işlemini gerçekleştirdikten sonrasında artık ürünlerinizi feysbuk üzerinden satmaya başlayabilirsiniz.Tıpkı Instagram’da olduğu benzer biçimde Facebook’tada ürününüzü alakalı kişilere göstermek için hashtag kullanabilirsiniz. Her iki toplumsal medya platformu için de ürün hakkında detaylı bilgi vermeyi, kargo durumu ve teslimat süreleri şeklinde detayları açıkça belirtmeyi unutmayın.