Etiketler

 

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir ?

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir ?

Responsive web tasarım yada mobil uyumlu web tasarım isimleri ile çokça duymuşsunuzdur bu terimleri tam olarak anlamı ise bir internet sitenizi oluşturan still kodlamaları ile sayfanız ki resimlerin, yazıların ve diğer herşeyin web sitenizin açıldığı aletin ekran boyutuna ve tarayıcısına göre şekil almasıdır. Mesela bazı içerikleri mobil cihazlarda gösterirken masaüstü bilgisayarlarda gizleyebilirsiniz bu sayede minik ekranlarda ki kargaşayı ortadan kaldırabilir ve çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilirsiniz.
Günümüzde web kullanımın en yaygın kullanıldığı cihazlar cep telefonlarıdır çünkü eğer web siteniz mobil uyumlu bir siteyse ziyaretçi sayınızı kat kat arttıracaktır. Bu konuda hizmet almış olduğunuz firmanın hassasiyeti ve çalışma prensipler çok önemlidir çünkü mobil siteler farklı ekran çözünürlüklerinde test edilerek içerikler ayarlanmalıdır. Mobil uyumlu sitelerde ziyaretcilerinize mobil telefonlarda ayrı bir içerik masaüstü bilgisayar kullanıcılarında ayrı bir içerik gösterebilirsiniz. Mobil uyumlu sitelerde sade ve şık tasarımlar tercih edilmelidir.

Maksimum Web ile web siteleriniz artık tamamıyla mobil uyumlu olacak, mobil uyumlu siteniz sayesinde ziyaretçileriniz artacak ve buna bağlı olarak kazancınız yükselecektir.