Etiketler

 

Sosyal Medya Danışmanı Nedir?

Sosyal Medya Danışmanı Nedir?

Sosyal Medya Uzmanı, kısıtlı veri ve argümanla markanıza sosyal medyada maksimum fayda kazandıran kişidir. Sosyal Medya Uzmanlığı her geçen gün daha popüler hale gelen önemli konulardan biridir.
Dijital dünyada markaların konumlanması ve rekabet edebilmesi için etken ve dinamik bir yapıya sahip olması gerekmektedir.Bir sosyal medya uzmanın görevi tam da bu noktada başlar.

Sosyal Medya Uzmanı oluşturacağı strateji ile önce markanızın konumlanmasını sağlar, daha sonra da edinilen bu konumun korunması ve yükseltilmesi için çaba gösterir. Sosyal Medya Uzmanı bir grafik tasarımcısı değildir, web tasarımcısı değildir, yazılımcı hiç değildir.

Sosyal Medya Uzmanı; sosyal mecrada yaşayan, kendine özgü tecrübe ve donanıma sahip, toplumsal mecraların ince çizgilerini takip eden ve yöneten özel insanlardır.

Sosyal Medya Uzmanları elindeki materyalleri en iyi ve özgün şekilde kullanmakla yükümlüdür. Her ne kadar ülkemizde dijital pazar halen beklenilen seviyeye gelmese de sektörel rekabet üst seviyelerdedir. Her müessese bir gün toplumsal Mecra ile yüzleşmek zorunda kalacaktır. Sosyal Medya Uzmanı sizi bu uzun maratona hazırlar ve rekabet edebilmenizi sağlar.

Markanızı emanet ettiğiniz toplumsal Medya Uzmanlarının çalışmalarından verim alabilmek, aslına bakarsak fazlaca basittir.

  • Toplumsal Mecralarda yer almaya karar vermek,
  • Yeterli bütçe ayırmak,
  • Kuruluş/marka olarak beklentilerinizin ne olduğunu doğru bir üslupla aktarmak,
  • Son olarak da doğru bir toplumsal medya uzmanı ile çalışmak.

Yukarıdaki maddeleri sağlayan bir reklam veren ne olursa olsun verimli bir kampanya yahut reklam projesi yürütecektir, bu kaçınılmaz bir paradokstur. Digital mecraya ayrılan reklam bütçeleri öteki mecralara göre düşüktür, karşılığında sadece elde edilen pozitif yönde sonuçlar filtrelenemeyecek kadar fazladır.

Call Now Button
× Whatsapp