Etiketler

 

Twitter Reklamları

Türkiye’de 7 milyon kullanıcısı olan Twitter, reklam yayınına yakın zamanda başlamıştır. Temelde 3 farklı reklam modeli ile kullanıcılara hizmet vermektedir.

Promoted Trend: Daha çok kısa süreli tanıtım ve reklam dönemlerinde kullanılmalıdır. Bu model ile reklamınızı gündeme oturtabilir ve çok daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Markanızın reklamı için seçmiş olduğunuz hashtag ile 24 saat boyunca gündemde kalmanıza olanak tanır. Reklamınız Trend Topic listesinde görüneceği için, favorilere ekleyen ve retweet yapan kullanıcı sayısı da artacaktır. Bunun yanı sıra kullanıcılar sizin reklamınızda seçmiş olduğunuz anahtar kelime ile mention yaparlar ve  reklamınızın etkisi katlanarak artar.

Promoted Account: Bu model takipçi sayısını arttırma amaçlı kullanılır. ”Who to Follow” (kimi takip etmeli) bölümünde reklamınızın tek başına ve üst sırada görüntülenmesini sağladığı için kullanıcıların dikkatini çekme olasılığınızı arttıran bir reklam modelidir.

Promoted Tweet: Sponsorlu tweet de diyebileceğimiz bu modelde ise Twiter, takipçiniz olmayan hesaplara reklamınızı göstermenizi sağlar. Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeler aracılığı ile düzenlediğiniz reklamlar takipçiniz olmayan kullanıcıların arama sonuçlarında çıkar. Kullanıcılar Twitter’da bir arama yaptığında reklamınıza ulaşır ve eğer ilgisini çekerse tıklar. Bu tweet reklamının 3 aylık bir yayın süreci vardır . Bu yayın sürecinde ücretlendirme biçimi reklamın aldığı etkileşime göre belirlenir.. Kullanıcılar reklamınıza tıkladığında, sizi takip ettiğinde, RT yaptığında veya herhangi bir başka etkileşim sağladığında ücret ödersiniz.

Twitter reklamları ile;

  • Tweetlerinizi tanıtarak henüz sizi takip etmeye başlamamış olan kişilerin mesajlarınızı okumasını sağlayın
  • Yüksek değerli takipçi topluluğunuzu hızla büyütün ve hesabınızı tanıtarak ağızdan ağıza yayılmasını sağlayın
  • Takipçi tabanınızın büyümesini izleyin ve insanların tek tek her Tweet ile nasıl etkileşime girdiğini inceleyin
  • Takipçilerinizinkilere benzer ilgi alanlarına, coğrafyaya, cinsiyete, cihaza veya kullanıcılara göre hedefleme yaparak doğru kitleye ulaşın.
  • Mesajınızı güçlendirin ve keşfedilmesini sağlayın, Tweetlerinizi ve hesabınızı sizinle ilgilenen daha fazla kişiye ulaştırın.
  • Yalnızca kullanıcılar hesabınızı takip ettiğinde veya Sponsorlu Tweetinizi retweetlediğinde, beğendiğinde, yanıtladığında veya ona tıkladığında ödeme yapın.