Etiketler

 

YouTube Reklamları

Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en çok trafik hacmine sahip olan video paylaşım sitesi Youtube, Google’ın satın almasıyla birlikte 2006’dan beri, global bir internet televizyonu haline gelmiştir. Dünyanın en kapsamlı video içeriğine sahip olan Youtube, günlük 3 milyar video gösterimi yapmaktadır. 

Yayın içi TrueView reklamları, TV reklamı tarzında, bir YouTube iş ortağına ait başka bir videonun başında veya ortasında gösterilir. İzleyiciler, videonuzun 5 saniyelik kısmını gördükten sonra izlemeye devam edebilir veya atlayabilir. Yalnızca videonuzu en az 30 saniye boyunca veya videonun sonuna kadar izlediklerinde ödeme yaparsınız. 

Seçenek listesinde TrueView reklamları, 10 dakika veya daha uzun süreli YouTube iş ortağı videolarından önce gösterilir. İzleyicilere üç reklamdan birini izlemeyi tercih etme veya video boyunca aralardaki normal reklam yayınlarını seyretme seçenekleri sunulur.

Arama sonuçlarında TrueView reklamları, arama sonuçları sayfasında normal sonucun yukarısında veya sağında gösterilir. Yalnızca izleyiciler videoyu izlemeyi seçtiğinde ödeme yaparsınız.

Görüntülü TrueView reklamları, diğer YouTube videolarının yanında veya hedef kitleniz ile eşleşen Google Görüntülü Reklam Ağı web sitelerinde gösterilir.